Collection: Dahlia Tubers
While we may not have all the rare “unicorn” dahlias, we offer a wide selection of tried-and-true varieties that consistently produce reliable blooms and robust tubers. Our dahlia collection is ideal for cut flower farms, offering beautiful, high-quality flowers that will thrive in your fields and fill your bouquets with color. I’ve attached pictures of bouquet examples to give you a glimpse of these gorgeous blooms in action. Whether you’re looking to add vibrant pops of color or soft, romantic tones, our dahlias are sure to impress throughout the growing season.
-
Sold outBrookside Chari
Regular price $11.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $11.00 USDSold out -
Sold outBrown Sugar
Regular price $13.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $13.00 USDSold out -
Sold outCafe Au Lait
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $18.00 USDSold out -
Sold outCaitlyn Joy
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.00 USDSold out -
Sold outCaitlyn Joy Bulk (5 tubers)
Regular price $30.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $30.00 USDSold out -
Sold outCamano Love
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.00 USDSold out -
Sold outCastle Drive
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $18.00 USDSold out -
Sold outChilson’s Pride
Regular price $11.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $11.00 USDSold out -
Sold outChilson’s Pride Bulk (5 tubers)
Regular price $30.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $30.00 USDSold out -
Sold outChrichton Honey
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $12.00 USDSold out -
Sold outClearview Peachy
Regular price $14.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $14.00 USDSold out -
Sold outCopper Boy
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $18.00 USDSold out -
Sold outCornel Bronze
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.00 USDSold out -
Sold outCornel Bronze Bulk (5 tubers)
Regular price $30.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $30.00 USDSold out